Niedrogi sprzęt snowboardowy? Ostatni moment!

Choć za oknami nadal nie ma śniegu, nieuchronnie nadchodzi sezon zimowy. Osoby, które poważnie myślą o jeździe w zimie już w tej chwili rozglądają się za sprzętem na nadchodzący sezon – może to być nowa decha, buty czy też np. detektor lawinowy. Starzy snowboardziści zazwyczaj wybrali już swój „ukochany” snowboard sklep, z którego usług korzystają od lat. Co jednak powinny uczynić osoby „nowe” w zakresie jazdy na snowboardzie? Jak wypatrzyć solidny sklep ze snowboardem?

Firmowe Snowboardy – wyznacznik jakości?

Niestety samo posiadanie przez sklep w ofercie pierwszorzędnego sprzętu nie decyduje o tym, iż dany sklep może zasłużyć na miano dobrego. Oczywiście – oferta ma znaczenie, bo marki renomowane – Signal Snowboard, Lib Tech czy GNU nie wchodzą nazbyt często do lichych punktów, umiejscowionych w Psiej Wółce, aczkolwiek ważniejsza od asortymentu oferowanego przez sklep jest dobra obsługa klienta. To profesjonalizm sprzedawcy jest najważniejszym elementem przesądzającym o tym, czy snowboard sklep zasługuję na tytuł „rzetelnego” czy też nie.

Cena nie jest najważniejsza?

Bezsprzecznie, cena to jeden z podstawowych kryteriów który rozważamy przy wybieraniu konkretnego sklepu sportowego, jednak warto pamiętać o tym, że za dobrą obsługę warto dopłacić. Konkretny fachowiec może nas uratować przed istotnymi pomyłkami – kupnem zbyt szerokiej lub zbyt miękkiej deski, nieodpowiedniego rozmiaru buta bądź też po prostu – nieodpowiedniego modelu deski.
Warto przy tym brać pod uwagę, że większość sklepów sportowych zdaje sobie sprawę, że sprzęt jaki jest w sklepie musi zostać zbyty, co z kolei powoduje, że sprzedający nierzadko godzą się na negocjacje cenowe, nierzadko oferując rabaty rzędu kilkunastu procent kwoty bazowej.

Co winien mieć w asortymencie sklep ze snowboardem?

Ten paragraf może się wydać bzdurny, ale jest istotny. W asortymencie porządnego sklepu snowboardowego winniśmy odnaleźć przede wszystkim towary z rozlicznych grup cenowych – w wypadku snowboardów w ofercie winny się znajdować zarówno artykuły firm budżetowych (np. Raven Snowboards) jak i z górnej półki (GNU czy Pathron).
Jeśli chodzi o asortyment towarów jakie powinny być w stałej sprzedaży na stanie, to poza deskami snowboardowymi nie powinno w nim zabraknąć towarów takich jak:

  • wiązania snowboardowe
  • chemia do pielęgnacji
  • czapki snowboardowe
  • kaski
  • rękawice

Świetną sprawą jest, jeśli wybrany po długim poszukiwaniu sklep, prowadzi również swój fanpage lub inną stronkę, w której prezentuje osiągalny na miejscu towar.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem snowboardowym Snow4Life – http://sklep.snow4life.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *