Artur Kozakiewicz
Sport i podróże, małe i duże
król siłowni

Jak stać się królem siłowni – trening siłowy dla początkujących

Cześć! Jak widzisz, jestem miłośnikiem siłowni i chciałbym się z tobą podzielić moją mądrością (i urokliwym poczuciem humoru) na temat treningu siłowego. Jeśli chcesz stać się prawdziwym królem lub królową siłowni, przygotuj się na podróż pełną potu, bólu i – oczywiście – masy mięśniowej!

Wybierz odpowiednie stroje

Zacznijmy od podstaw: nie możesz być królem/królową siłowni, jeśli nie wyglądasz jak milion dolarów. Pamiętaj o wygodnych i oddychających ciuchach. Na nogi obowiązkowe są legginsy lub krótkie spodenki, które pozwolą na swobodne ruszanie nogami. A na górę? Wybierz koszulkę, która pozwoli pokazać te przyszłe bicepsy!

Poznaj swoje sprzęty

Siłownia to miejsce pełne maszyn, które wyglądają jak tortury wynalezione przez średniowiecznych inżynierów. Ale nie bój się! W rzeczywistości są one kluczem do twojego sukcesu. Zacznij od nauki podstawowych ćwiczeń, takich jak wyciskanie na ławce, martwy ciąg czy przysiad. Jeśli nie jesteś pewien, jak używać sprzętu, poproś o pomoc trenera lub przeglądaj filmy instruktażowe w Internecie. Zawsze pamiętaj, że nie ma głupich pytań – tylko głupie kontuzje.

Bądź konsekwentny (i cierpliwy!)

Chyba, że jesteś Supermenem (w takim przypadku, witaj na Ziemi, przybyszu!), nie zbudujesz masy mięśniowej ani nie osiągniesz swojego celu siłowego w jedną noc. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja i cierpliwość. Ustal plan treningowy i przestrzegaj go – pamiętając oczywiście o dniach odpoczynku, bo nawet królowie i królowe potrzebują czasu na regenerację.

Zjedz elefanta (ale kęs po kęsie)

Nie, nie chcę, żebyś faktycznie zjadł biednego słonia! To tylko metafora, aby przypomnieć ci, że każdy cel, nawet największy, można osiągnąć, dzieląc go na mniejsze kroki. Dlatego ustaw sobie realistyczne cele krótko- i długoterminowe, a będziesz zadowolony z postępów, które poczynasz.

Nie zapomnij się pochwalić gdy osiągniesz swój cel

Niezależnie od tego czy tym celem było podniesienie większego ciężaru, czy zbudowanie dodatkowego centymetra w obwodzie bicepsa – nie krępuj się chwalić tym! Udostępnij swoje osiągnięcia w mediach społecznościowych, opowiedz o nich rodzinie i znajomym. W końcu to ty ciężko pracowałeś, aby stać się królem/królową siłowni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *